LithuanianEnglish (United Kingdom)German (Germany-Switzerland-Austria)

2012-ųjų eitynės

Get Adobe Flash player
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Salvis - Kovo 11-osios eitynėmis įrodėme tautinės idėjos gyvumą
2009-03-12
einame1

Nepriklausomybės atkūrimo dieną – kovo 11-ąją – didelė eisena, kurioje dalyvavo maždaug penki-šeši šimtai žmonių, pražengė su tautinėmis vėliavomis pagrindine sostinės gatve nuo Katedros iki Lukiškių aikštės. Kaip eisenos dalyvis, norėčiau išdėstyti jums tai, kas išnyko toje kreivoje veidrodžių karalystėje, vadinamoje žiniasklaida.

Visų pirma, ši eisena buvo iš visuomenės kylančio pilietiškumo, kurio taip ieško ir neranda valdžios žmonės ir apžvalgininkai, ženklas. Pilietiškumo, kuris Lietuvoje neįmanomas be tautiškumo. Pilietiškumo, kuris beveik baigiamas numarinti banaliomis šventinėmis programomis, išvirstančiomis į popsinį spektaklį (simboliška, kad valstybinės šventės organizavimas Kaune patikėtas UAB, pavadinimu „Pramogų planeta“). Galima trumpai papasakoti, kaip valdžia įsivaizduoja pilietiškumo ugdymą. Iš pradžių aukštų pareigūnų kalbos, palydimos plojimais, o paskui gyventojų pasipuošimas trijų spalvų kepuraitėmis arba drugeliais, „bangos padarymas“, gal paamsėjimas šuniukais arba paliuoksėjimas varlytėmis.

Šįsyk viskas buvo kitaip. Vieningi žmonės, vedami vidinio troškimo, patys išėjo į gatves, nešdami rankose vėliavas, simbolizuojančias laisvę ir ištikimybę tautiniams idealams. Tai buvo tautos kelias, kurio nereikėtų tapatinti su vienadienės valdžios klystkeliais. Eisena nėjo prie Seimo, kad išreikštų jam savo pritarimą ar nepritarimą, pamojuotų vėliavytėmis arba paliuoksėtų varlytėmis. Ne. Eisena ėjo nuo Katedros, vietos, kuri nuo Šventaragio slėnio laikų buvo mūsų šventovė, dvasinių galių šaltinis, iki Lukiškių aikštės, kuri simbolizuoja tautos ateitį. Turime stengtis, kad toje tuščioje plynėje, kaip kadaise rašė a.a. G. Beresnevičius, iškiltų paminklas saviems, o ne svetimiems didvyriams.

Aš nesileisiu į ilgą polemiką su nepatenkintais eisena. Kažkam nepatiko pati eisenos idėja kaip patriotinės galios reiškimas, kažkam pasirodė, kad joje buvo per daug skinų, nors jie sudarė tik nedidelę dalį einančių (jau nekalbant apie patologinius atvejus, kai žurnalistas pamato visas „300 skustagalvių eitynes“), kažkam gal strigo gerklėje, kad eisenos organizatoriai yra už lietuviškąjį valstybingumą ar prieš mūsų žemių išpardavimą užsieniečiams, mat tai, jų siauru supratimu, yra „fašizmas“. Dar kažką galėjo siutinti, kad didžioji ėjusių dalis tikriausiai yra prieš homoseksualios elgsenos sulyginimą su natūralia orientacija. O dar vieni bandė bauginti grėsme kitataučiams, nors mūsų pažiūros ir idėjos labiausiai pavojingos jiems, menkinantiems Tėvynės ir tautos žmogiškąją vertę.

Prisidedu prie visų, sveikinančių organizatorius ir dalyvius. Prijaučiančius raginu stoti į mūsų gretas, kad visas platus judėjimas įgautų naują galią ir kokybę. Kiekvienam laisvai mąstančiam, tačiau dirbti tautos labui įsipareigojusiam piliečiui čia atsiras vietos. Mūsų jėga vienybėje!

 

2011-ųjų eitynės

Get Adobe Flash player

Spausk "Patinka"

Reklaminis skydelis© 2012 Lietuvių Tautinis Centras | Visos teisės saugomos. El. p. info@tautiniscentras.lt, tel. (8 652) 366 30