LithuanianEnglish (United Kingdom)German (Germany-Switzerland-Austria)

2012-ųjų eitynės

Get Adobe Flash player
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Stanislovas Buškevičius - Klausimai europarlamentarui L.Donskiui ir Norvegijos ambasadoriui S.Giliui
2010-03-22
buskevicius02

2010 m. kovo 19 d. interneto žinių portale DELFI pasirodė straipsnis pavadinimu "Norvegijos ambasadorius: eitynės "Lietuva - lietuviams!" šokiravo". Straipsnyje rašoma, kad Norvegijos ambasadorius Steinaras Gilis stebėjosi, kodėl Vilniaus centre buvo surengtos patriotinio jaunimo, o ne homoseksualų eitynės. Toks Norvegijos ambasadoriaus požiūris nėra netikėtas, nes jau seniai aišku, kad Europos politikus seksualinių mažumų problemos jaudina labiausiai, o tautiškos idėjos sukelia panikos priepuolius.

Labiausiai liūdina, kad norvegui antrina Lietuvos žmonių rinktas ir mokesčių mokėtojų išlaikomas europarlamentaras Leonidas Donskis. Liberalas kritikuoja Lietuvos politikus, neva šie nereaguoja į tokią "rimtą" problemą bei kaltina juos pataikavimu miniai. Išties jaudina toks europarlamentaro "rūpinimasis" Lietuvos reikalais. Džiugu, kad toks užsiėmęs politikas tarp oficialių priėmimų, vakarėlių bei furšetų randa laiko "opiausioms" Lietuvos bėdoms. Naudodamiesi proga norime pasiteirauti gerbiamo Leonido Donskio, ar jis daug pastangų dėjo, kad padėtų praėjusią vasarą Rusijos pasienyje kalintiems Lietuvos vežėjams? Ar Europos parlamento posėdžiuose išreiškė susirūpinimą skurstančiais Lietuvos pensininkais, nerandančiu darbo jaunimu?  Ar nekelia jam pasipiktinimo, kad Lietuvos žmonėms nebepakeliama tampa mokesčių našta? Ar neatrodo, kad patriotiškai nusiteikęs jaunimas turi teisę reikšti savo požiūrį? O gal "Naujojoje Europoje" tokias teises turės tik homoseksualūs asmenys?

Ponui ambasadoriui  kaip užsieniečiui dar būtų galima atleisti, kad neskiria frazės “Lietuva – lietuviams” nuo šovinistinio šūkio “Lietuva – TIK lietuviams”, tačiau nesuprantama, kodėl to nesuvokia puikiai lietuviškai šnekantis europarlamentaras.
Nors tai jau tapo įprasta praktika, tačiau vis dar piktina Europos politikų įsakmūs pamokslavimai, ypač kai kalba eina apie tautines ar kultūrines lietuvių vertybes. Steinarui Giliui norėtume priminti, kad jo darbas - atstovauti savo šalį, o ne "auklėti" lietuvius ir primetinėti jiems savo pseudovertybes. Jei gerbiamam ambasadoriui taip rūpi homoseksualų problemos, tai jis gali tas bėdas spręsti savo gimtojoje šalyje. O gal Norvegijos ambasadorius nežino, kad Lietuva - katalikiška šalis, kurioje homoseksualumas nėra laikomas vertybe? Jei nežino, tai gal būtu pats laikas šiek tiek daugiau sužinoti apie šalį, kurioje reziduojate, pone Steinarai Gili?

http://www.buskevicius.lt

 

2011-ųjų eitynės

Get Adobe Flash player

Spausk "Patinka"

Reklaminis skydelis© 2012 Lietuvių Tautinis Centras | Visos teisės saugomos. El. p. info@tautiniscentras.lt, tel. (8 652) 366 30