LithuanianEnglish (United Kingdom)German (Germany-Switzerland-Austria)

2012-ųjų eitynės

Get Adobe Flash player
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Taikusis Nacionalizmas „Nationia“ – UŽ patriotų eitynes
2012-02-28
Nationia_P2160052

Kovo 11-osios eitynių, kurios vyksta Vilniuje, ilgai pristatinėti nereikia. Ne tik jose dalyvaujantiems patriotams ar aršiems jų priešininkams. Renginys kasmet būna vis masiškesnis ir sulaukia daug bei įvairaus dėmesio, vertinimų. Tad žinia apie jį pasklinda plačiai. Mums, Lietuvos tautininkams, eitynės jau tapo svarbia švente, įvykiu, kurio lauki iš anksto ir kuriuo gyveni dar kurį laiką jam praėjus.


Kovo 11-osios eitynės turi ir du „brolius“. Sausio 13-osios eiseną Vilniuje ir Vasario 16-osios eitynes Kaune. Pastarosiose šiemet dalyvavo ir organizacija „Nationia“. Jos nariai patriotų eisenose buvo ne kartą, tačiau pats „Nationia“ vardas – ne.

Šiemet ir mūsų jauna organizacija nusprendė prisijungti. Kodėl? Viskas labai paprasta – tautininkams, patriotams reikia būti vieningais. Tik taip galime įveikti visus iššūkius ir sunkumus.


Tiesa, ne visi kolegos vienareikšmiškai pritarė „Nationia“ dalyvavimui patriotų eitynėse. Buvo nuomonių, kad tai gali mesti tam tikrą dėmę ant taikiojo nacionalizmo organizacijos. Remtasi išskaičiavimais – nors pačios eitynės ir yra taikus, geranoriškas, išties patriotiškas renginys, dalis žiniasklaidos jas vis dėlto pristato įberdamos net fašizmo prieskonių. O tokia dezinformacija, deja, atbaido kai kuriuos žmones. Tačiau „Nationia“ nariai visgi apsisprendė ryžtingai – ko vertas išskaičiavimas („Geriau būti nuošalyje ir nerizikuoti prarasti gerą vardą ar potencialius narius“), kai kitoje svarstyklių pusėje yra patriotų vienybė. Juolab, kad ir tariamas įvaizdžio „suteršimas“ tėra prielaida – galimas ir atvirkštinis variantas, jog renginio dėka „Nationia“ bus kaip tik pastebėta tų žmonių, kuriems gali būti aktuali, įdomi. Jau nekalbant apie tai, kad atsisakymas dalyvauti eitynėse reikštų pralaimėtą „mūšį“ „kare“ su tautiškumo priešais.

Taigi, organizacijos nariai pasisakė už dalyvavimą. Nuskambėjo ir mintis, kad Taikiojo Nacionalizmo „Nationia“ buvimas eitynėse bus dar vienas įrodymas, kad renginys ir jo dalyviai nėra tokie „baubai“, kokiais priešiškos stovyklos narių pastangomis mėginami parodyti.

Tiesa, tie priešiškieji ponai ir ponios mūsų Taikiojo Nacionalizmo dalyvavimo Vasario 16-osios eitynėse taip ir nepamatė. Ar nenorėjo matyti... Nors nationiečiai nešė kelių kvadratinių metrų dydžio plakatą su užrašu „Nationia. Taikusis Nacionalizmas“, o internete nesunkiai galima rasti išsamų aprašymą tinklalapyje www.nationia.com. Tuo pačiu metu tie patys žmonės daug lengviau sugeba įžvelgti visai kitus dalykus, paprasta akimi (ir sveika logika, protu?) nematomus – štai baltos spalvos LTJS narių raiščiai jiems primena... (kaip „originalu“ ir „negirdėta“ iš jų pusės) vis tą patį fašizmą. Leiskite tiesiog paklausti – o kokios spalvos 9 atvejais iš 10 yra audinys, fonas, kad jame būtų įkomponuotas ir gerai matytųsi ženklas, logotipas? Atsakymo nepateiksiu, nes paranoja nesergantys skaitytojai jį ir taip gerai žino... Ateis laikas, manau, ir net mūsų „Nationia“ bus apkaltinta visokiais nebūtais dalykais, nors jos filosofijoje aiškiai matomas siekis branginti visas pasaulio tautas ir jų kultūras. Tikiuosi, kad pretekstu tuomet bent jau taps kas nors originalesnio nei paprasčiausia balta spalva. Ji bei juoda yra ir nationiečių simbolikos spalvos.

Renginio dieną apie savo organizaciją girdėjome tik gerus atsiliepimus. Kaip ir dienomis iki renginio ar po jo - net tie patriotai, kuriuos minėti priešininkai (dėl aprangos stiliaus ar šukuosenos) automatiškai įvardina kaip kone akivaizdžius smurtautojus, taikiojo nacionalizmo (įsiklausykite į žodžių derinį tie, kurie šieno kupetoje taip ieškote adatos, kad nematote net pačio šieno) organizacijai išreiškė paramą ir komplimentus.

Savo pasakojimo pabaigoje norėčiau pasiūlyti ir kitoms organizacijoms susisiekti su patriotinių eitynių organizatoriais ir susitarti dėl dalyvavimo. Mūsų vienybė bus stipresnė ir veiksmingesnė, jei visuomenei parodysime, kad patriotų eisenoje yra įvairios visuomeninės, sportinės, kultūrinės, politinės ir kitokios organizacijos. Žmonės matys, kad esame ne tik tamsiai apsirengę vyrukai ir merginos, o pristatome platų ratą įvairios veiklos. Su vienu bendru tikslu – „Už lietuvišką Lietuvą“.www.nationia.com
 

2011-ųjų eitynės

Get Adobe Flash player

Spausk "Patinka"

Reklaminis skydelis© 2012 Lietuvių Tautinis Centras | Visos teisės saugomos. El. p. info@tautiniscentras.lt, tel. (8 652) 366 30