LithuanianEnglish (United Kingdom)German (Germany-Switzerland-Austria)

2012-ųjų eitynės

Get Adobe Flash player
Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Interviu su Mažvydu Jasinevičiumi
2012-03-08
jasin


Gerbiamas Mažvydai, trumpai apie save.


Esu nacionalistas, buvęs nedidelės skinų grupės narys, prisidėjęs prie pirmųjų patriotinių Kovo 11-osios eitynių  inicijavimo, organizavimo ir tradicijos išlaikymo.

     

Kaip atsirado Kovo 11-osios eisena? Kodėl?

Kovo 11-osios patriotinės eitynės gimė 2000-aisiais metais. Eiseną inicijavo Vilniaus „Žalgirio“ fanai ir nacionalistų grupelė. Tuo metu tikslas buvo paprastas - visiems nueiti nuo Sereikiškių parko iki buvusių Geležinkeliečių rūmų, kuriuose vyko roko koncertas, skirtas Nepriklausomybės atkūrimo 10-mečiui paminėti.


Diena - neeilinė, todėl kai kurie eisenos dalyviai, ekspromtu, pradėjo skanduoti nacionalistinius šūkius, užtraukė patriotines dainas, kurios skambėjo viso maršruto metu – nuo Sereikiškių parko, pilies gatvės, Rotušės aikštės iki koncerto vietos. Dalyvavo, viso labo, apie 50 žmonių, kurie pajutę pakilią šventinę atmosferą, nusprendė eiseną pakartoti ir kitais metai, o po to ir dar kitais... 2001 metais buvo žygiuojama Gedimino prospektu. Dalyvių skaičius po truputį augo - 50, 80, 100, 120... ir taip iki „lemtingųjų“ 2008 m. eitynių.

   

Kodėl neprisijungdavote prie valstybinių renginių Kovo 11-osios dienos progai paminėti?

  

Žmonės eisenoje  įvairiausi: vieni dalyvauja valstybiniuose renginiuose, kiti - ne. Aš pats esu dalyvavęs, bet ne visuose ir ne kiekvienais metais.

    

Kam ir kodėl užkliuvo Kovo 11-osios eisena 2008 metais? Kam neįtinka patriotiškas jaunimas?


2008 m. eisena užkliuvo žurnalistams, kurie norėjo padaryti „sensaciją“. Pretekstu tapo kai kurių  dalyvių skanduojami antisemitiniai ir šovinistiniai šūkiai. 2008 m. nuolat prikišinėjami iki šiol, nes žiniasklaidai reikia sensacingų skandalų. Patriotiškas jaunimas neįtinka (nieko stebuklingo nepasakysiu) kosmopolitams, homoseksualizmo propaguotojams, kai kuriems verslo atstovams (pavyzdžiui tiems, kurie Lietuvos „išgelbėjimą“ sieja su sienų atvėrimu pigiai darbo jėgai), kai kurioms užsienio valstybių struktūroms.

  

Kaip manote, ar eisenos juodinimas žiniasklaidoje - neprofesionalumas, ar sistema?

   

Manyčiau, eisena tam tikrų veikėjų yra juodinama specialiai ir sistemingai, tačiau kai kur jaučiamas ir neprofesionalumas. Tarkim, žiniasklaida eiseną pavadina „skustagalvių“, nors skinai eisenoje daugumos niekad nesudarė, o nuo 2009 metų jų tėra 3-7%.

 

Dėl kokių priežasčių jūsų nuomone, kiekvienais metais, sparčiai daugėja Kovo 11-osios eisenos dalyvių?

  

Niekam ne paslaptis, kad didelę reklamą eisenai padarė žiniasklaidos dirbtinai išpūstas skandalas 2008 metais. Patriotinės jėgos - Lietuvių Tautinis Centras, ėmėsi veiksmų, kad 2009 metais eisenai būtų gautas oficialus leidimas. Žinoma, daug kas buvo pasipiktinęs purvų drabstymusi, todėl kitais metais dalyvavo iš principo. Palyginimui: 2008 metais buvo apie 200 eisenos dalyvių, o 2009 metais - virš 1000. Patriotinės jėgos buriasi, kad galėtų išreikšti savo poziciją, o Kovo 11-osios eitynės tam labai tinka.


  

Lietuvių Tautinis Centras (LTC)

 

2011-ųjų eitynės

Get Adobe Flash player

Spausk "Patinka"

Reklaminis skydelis© 2012 Lietuvių Tautinis Centras | Visos teisės saugomos. El. p. info@tautiniscentras.lt, tel. (8 652) 366 30